Po zatčení údajného dvojího agenta pracujícího pro Spolkovou zpravodajskou službu (BND) a americkou CIA se německá vláda špionážní aférou intenzivně zabývá. Po Spojených státech požaduje vysvětlení a zároveň diskutuje o ochranných opatřeních proti podobným případům.

Ministr vnitra chce zpřísnit kontrolu zpravodajské komunikace. Navrhl, aby se nařízení německých tajných služeb vztahovala také na Spojené státy i další partnery z NATO - Velkou Británii a Francii. "Musíme mít naše zdánlivé spojence pod dohledem," zdůraznil mluvčí křesťanských demokratů (CSU) Stephan Mayer pro týdeník Spiegel.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.