Nejméně 22 mrtvých a desítky zraněných si v úterý ráno vyžádala nehoda v moskevském metru, kde vykolejily tři vagony jedné soupravy. Mezi mrtvými je i strojvedoucí soupravy. Uvedla to agentura Interfax s odvoláním na členy zdravotnického personálu. Počet obětí může ještě vzrůst. 

Z nejméně 162 raněných bylo 129 osob hospitalizováno, z toho 42 ve vážném stavu. Moskevská radnice vyhlásila na středu za oběti nehody smutek v hlavním městě, lidé kladou květiny a zapalují svíčky. Verzi teroristického útoku, o níž spekulují některá média, ruské úřady rozhodně vylučují.

Příčiny nehody dosud nebyly stanoveny, z několika hypotéz se vyšetřovatelé podle ITAR-TASS přiklánějí k verzi o nefungující výhybce. Mluvčí vyšetřovatelů Vladimir Markin ve středu oznámil zatčení dvou osob podezřelých z porušení bezpečnostních pravidel v dopravě: mistra údržby tratí kolejiště a jeho zástupce, kteří prý měli na starosti květnovou instalaci výhybky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.