Norská policie od čtvrtka zpřísnila kontroly na hranicích, letištích, nádražích a v obchodních centrech a je v pohotovosti na celém území státu. Teroristický útok prý chystají norští občané, kteří bojovali po boku džihádistů v Sýrii a nyní plánují útok ve své zemi. "Největší hrozbu pro Norsko teď představují extrémní islamisté," řekla šéfka hlavní jednotky PST Benedicte Bjoernlandová.

Úřady také v sobotu částečně uzavřely letový prostor nad centrem druhého největšího města. "Policie požádala společnost Avinor (státní provozovatel letiště), aby zrušila lety nad centrem Bergenu," řekl podle serveru Yahoo!news.com Gustav Landro, náčelník štábu okresní policie Hordaland. Letový prostor nad městem zůstal otevřen jen malým soukromým letadlům a letadlům pro rekreační lety.

Televize TV2 přinesla informaci, že úřady očekávají, že by k útoku mohlo dojít v pondělí 28. července, kdy budou muslimové slavit ukončení svátku Ramadán. Podle serveru Bloomberg.com však norská policie odmítla tuto informaci komentovat. Policie v Oslu střeží také významné státní úřady, hlídkuje před budovami parlamentu a Královského paláce.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.