Od sobotního večera mělo trvat jednodenní příměří, které navrhla OSN. Izrael na něj přistoupil. V neděli ráno však izraelská armáda ukončila klid zbraní a obnovila letecké, pozemní a námořní operace. Izrael tak reagoval na „nepřetržité raketové ostřelování“ ze strany palestinského Hamásu.

Několik hodin po zahájení operací navrhl Hamás vlastní humanitární příměří, které má trvat 24 hodin. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu řekl CNN, že Hamás už stihl porušit vlastní příměří, a premiér hodlá udělat vše pro to, aby ochránil své obyvatele.

„Kvůli přípravám na konec ramadánu, kvůli těžké životní situaci obyvatel a respektu k mírovým jednáním OSN jsme se rozhodli pro čtyřiadvacetihodinové humanitární příměří, které má začít v neděli ve dvě hodiny odpoledne,“ řekl mluvčí Hamásu Samí abú Zuhrí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.