Administrátoři otevřené internetové encyklopedie Wikipedie zakázali americkému Kongresu editovat články. Wikipedie podle BBC trestá pracovníky Kongresu za „neustálé a narušující úpravy“.

Desetidenní blokace přichází poté, co vyšlo na povrch, že někdo neustále a často nesmyslně upravuje články o politicích, byznysmenech i událostech, jako je atentát na prezidenta Johna Fitzeralda Kennedyho.

Americká sněmovna reprezentantů byla za podobný vandalismus už dříve zablokovaná, prozrazují ji IP adresy tamních počítačů, které jsou veřejně známé. Sérii úprav v encyklopedii odhalil účet na sociální sítí Twitter. Účet @congressedits shromažďuje všechny změny, které provedou počítače s IP adresou z Kongresu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.