Jednou z nejviditelnějších známek dlouhého sucha podél řeky Colorado je bílý škraloup, který se táhne po břehu největší americké přehrady Meal. Podle vědců je ale nedostatek vody na jihozápadě USA ještě mnohem dramatičtější, než by se mohlo při pohledu na poloprázdnou nádrž zdát.

Dokonce až šestkrát rychleji než na povrchu totiž v oblasti ubývá podzemní vody. Ukazuje to nová studie vědců z Kalifornské univerzity. Podle té v povodí Colorada za posledních pět let ubylo takové množství spodní vody, jako se nachází ve dvou největších přírodních jezerech v Kalifornii.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.