Svůj arzenál zbraní rozšířili ukrajinští separatisté minulý týden, kdy do něj zařadili sadu zbraní z doněckého muzea věnovaného druhé světové válce. Ukradli odtud tank T-54 a dvě dělostřelecké houfnice. Zprávu přinesla agentura AFP.

Průvodce, který byl ve službě, když do muzea separatisté přišli, promluvil jen pod podmínkou anonymity. "K vyzvednutí zbraní měli napsané povolení," řekl. Ten, kdo jim povolení vydal, měl určitě oprávnění nakládat s muzejními sbírkami, myslí si svědek.

Separatisté naložili tanky a zbraně na nákladní auto. Podle hlídače si z vystavených exponátů vybrali ten nejméně poničený. Není jisté, zda tank a houfnice budou funkční poté, co se desítky let nepoužívaly.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.