Z analýzy černých skříněk malajsijského civilního letadla, které se zřítilo nad Ukrajinou, vyplývá, že ho zničily úlomky z explodující rakety a zřítilo se v důsledku "masivní prudké dekomprese".

V pondělí to oznámil mluvčí Rady národní bezpečnosti a obrany (SNBO) Ukrajiny Andrij Lysenko. Odvolával se na informace od expertů, kteří černé skříňky boeingu analyzují.

Mezinárodní vyšetřovatelé zprávu zveřejnit nechtěli, ovšem poté, co ji zveřejnil Kyjev, ji potvrdili. Bývalý šéf National Transportation Safety Board Peter Goelz pro CNN řekl, že Ukrajina by neměla zneužívat výsledky vyšetřování pro své politické cíle. Goelz považuje vynesení informace za chybu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.