Až do letošního července ve Francii platila vzácná výjimka. Zákoník práce sice obsahoval zákaz konzumace alkoholických nápojů na pracovišti, výslovně však zmiňoval, že se nevztahuje na víno, pivo a nízkoalkoholické ovocné mošty jako třeba cidre.

Červencový vládní výnos tuto dosavadní výjimku pozměnil a výslovně dal zaměstnavatelům právo zakázat i dříve tolerované alkoholické nápoje, pokud jejich konzumace “může ovlivnit bezpečnost a duševní či fyzické zdraví zaměstnanců“.

Ani nynější posun neznamená všeobecný a plošný zákaz alkoholických nápojů v zemi, kde se pár sklenek vína k obědu považuje za součást kulturní tradice. Vládní dekret výslovně uvádí, že „opatření, která mohou mít podobu omezení nebo dokonce zákazu konzumace, musejí odpovídat sledovanému cíli“.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.