Ukrajinští podnikavci údajně nabízejí zájemcům adrenalinové exkurze do východoukrajinských měst osvobozených od povstalců. Napsal o tom ukrajinský zpravodajský server Vkulake.

Ceny prý začínají na tisíci hřiven (asi 1700 korun) a jejich výše závisí na vzdálenosti od bojových operací. 

Tisíc hřiven podle ukrajinského serveru stojí dvouhodinová exkurze do někdejší povstalecké bašty Slavjansku, osvobozené počátkem července.

Až na osminásobek se prý může vyšplhat cena za návštěvu míst bezprostředně sousedících s oblastmi bojů. Tam prý turisté obdrží plné bezpečnostní vybavení včetně neprůstřelných vest, pokud si ovšem připlatí.

Zájemci mají možnost prohlédnout si válkou poničená města a vyslechnout podrobnosti o bojových operacích. Pokud turista najde úlomek šrapnelu nebo prázdnou nábojnici, může si je prý na památku ponechat.

O exkurze, jejichž organizátoři zůstávají v utajení, je prý nemalý zájem. Místa nedávných bojů chtějí navštívit i cizinci.

Komentáře na sociálních sítích ale o přílišném pochopení nesvědčí. "Je to totální prostituce," píše uživatel Rinat. "Chtějí se procházet kolem mrtvých těl dětí a civilistů?" ptá se Nikolaj. "Když jste takoví hrdinové, měli byste pomáhat jako dobrovolníci na frontě," vzkazuje organizátorům exkurzí blogerka Anna.

Související