Intenzivní ozbrojené střety mezi konkurenčními milicemi v hlavním městě Libye Tripolisu donutily k evakuaci české a švýcarské velvyslanectví. Zpět do Prahy se tak ve čtvrtek vrátilo armádním letounem CASA deset pracovníků českého zastupitelského úřadu. 

Evakuační let, o který armádu požádalo české ministerstvo zahraničních věcí využilo i Švýcarsko, které požádalo o evakuaci jedenácti svých pracovníků. 

Podle zástupce ředitele Společného operačního centra ministerstva obrany plukovníka Radka Šíby je na takové situace armáda připravená.

"Jakmile byl vznesen požadavek na zajištění evakuace, zahájili jsme standardní úkony spojené s přípravou letounu, naplánováním letu a vyhodnocením aktuální situace v místě tak, aby let proběhl bez problémů."

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.