Nejméně 69 obětí na životech si vyžádala exploze v továrně na automobilové díly ve východočínském městě Kchun-šan. S odvoláním na čínská státní média o tom informovala agentura AP. Více než 150 dalších lidí prý utrpělo zranění. Mnoho z nich má těžké popáleniny. Jde o druhou nejtragičtější explozi v Asii za posledních deset let.

Agentura Nová Čína informovala že výbuch nastal v sobotu ráno místního času v dílně, která zpracovává náboje kol. Podle čínské státní televize CCTV výbuch nastal v továrně Zhongrong Plating. Firma podle webu zaměstnává 450 dělníků a mezi její zákazníky patří automobilka General Motors a další americké firmy.

Úřady příčinu exploze stále vyšetřují. Podle prvních zpráv by však mohla být na vině příliš velká koncentrace prachu ve vzduchu, který se následně vznítil. Policie již údajně zadržela dva manažery firmy.

Na záběrech, které odvysílala CCTV, z budovy stoupala oblaka černého kouře. Na jiných snímcích bylo vidět zraněné na dřevěných paletách, které záchranáři nakládají do sanitek a na nákladní vozy.

Lékaři prý ošetřovali hlavně těžké popáleniny a otravy kouřem. Do místních nemocnic už údajně vyrazili také odborníci z popáleninového centra v Šanghaji.

V době exploze bylo údajně na místě více než 200 pracovníků. Čtyřicet lidí prý okamžitě zahynulo, další podlehli vážným zraněním po převozu do nemocnice. Podle deníku People's Daily jsou mezi oběťmi hlavně mladí muži.

Související