Ve čtvrtek se zdálo, že americký misionář Kent Brantly, který se při svém pobytu v Libérii nakazil ebolou, svůj boj s nemocí prohraje. Telefonát na rozloučenou se svou ženou si však vyžádal předčasně. O několik dní později se zdá, že díky experimentálnímu léku má velkou šanci nemoc porazit.

Příznaky nakažení virem ebola, který nyní v západní Africe zabil již téměř 900 lidí, na sobě Brantly poprvé zpozoroval před dvěma týdny. Krevní testy pak jeho obavy z choroby, která se projevuje bolestmi hlavy, horečkami, zvracením a průjmem, potvrdily. Jeho kolegyně Nancy Writebolová na sobě podobné příznaky zpozorovala o několik dní později. Oba misionáři se pravděpodobně nakazili od jiného zdravotníka v liberijské nemocnici, ve které pracovali.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.