Spojené státy předpokládají, že existuje ještě další člověk, který podobně jako někdejší pracovník americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA) Edward Snowden předal médiím tajné zpravodajské informace. Zatím není jasné, jaké škody nový informátor rozvědkám způsobil.

O tom, že by se mohl objevit nový informátor, se mezi novináři mluvilo už měsíc. Teprve nyní jeho existenci přiznala americká vláda. Spekulace se objevily zejména poté, co německý Der Spiegel otiskl dva články o vynesení tajných informací z americké NSA.

Zprávy od nového zdroje nyní získal webový portál The Intercept amerického novináře Glenna Greenwalda, který má vazby na Snowdena. Nová data pocházejí i z loňského srpna, což napovídá, že informátorem musí být někdo jiný než Snowden.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.