Ruskému hackerskému gangu se podařilo ukrást dosud největší množství důvěrných dat z internetu. Získali více než 1,2 miliardy kombinací přihlašovacího jména a hesla. Ne všechny jsou stále platné, přesto mají zloději přístup do mnoha systémů a účtů. Jako první o útoku informovaly New York Times

Údaje patří k půl miliardě e-mailových adres. Na více serverech může uživatel ke své identifikaci použít stejný e-mail a zvolit jiné heslo, takže se někteří lidé pod útokem ocitli vícekrát.

"Firmy, které spoléhají na přihlašovací jména a hesla, by to měly urychleně změnit," doporučil bezpečnostní odborník Avivah Litan.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.