Velvyslankyně Spojených států při OSN Samantha Powerová v pátek na setkání Rady bezpečnosti OSN projevila obavy z nabízené ruské humanitární pomoci pro Ukrajince, kteří museli kvůli bojům opustit své domovy.

“Na jakékoliv jednostranné zasahování Ruska na ukrajinském území, včetně takového provedeného pod záminkou poskytnutí humanitární pomoci, bude nahlíženo jako na invazi,” řekla Powerová.

Reagovala na slova ruského velvyslance při OSN Vitalije Čurkina, který nabídl poslat konvoj s humanitárními asistenty doprovázenými zástupci červeného kříže.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.