V Madridu zemřel španělský duchovní Miguel Pajares, stal se tak první evropskou obětí současné nákazy eboly v západní Africe. K léčení Pajarese použili lékaři i nadějný experimentální lék ZMapp, který podle všeho pomohl k zotavení dvojice Američanů nakažených rovněž ebolou.

Pětasedmdesátiletého Pajarese španělské úřady minulý čtvrtek za přísných bezpečnostních podmínek evakuovaly z Libérie do madridské nemocnice, kde pobýval v izolaci. V neděli lékaři dostali povolení použít zatím neschválené sérum ZMapp, které bylo do španělské metropole dopraveno ze Ženevy.

Etická komise, kterou svolala Světová zdravotnická organizace, rozhodla, že je etické používat k záchraně osob nakažených virem ebola experimentální léčbu, tedy zatím neschválené léky či vakcíny. Zdůraznili, že je ale třeba, aby pacienti s touto formou léčby souhlasili, uvedla agentura Reuters.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.