Do roku 2050 se v Africe narodí přibližně 1,8 miliardy dětí. Celkový počet obyvatel kontinentu se do té doby více než zdvojnásobí. Vyplývá to ze zprávy dětského fondu Organizace spojených národů UNICEF.

Na přelomu století pak už čtvrtina obyvatel planety bude žít v Africe. V současné době je s více než miliardou obyvatel po Asii druhým nejlidnatějším kontinentem světa.

Děti budou podle zprávy s názvem Generace 2030 – Zpráva o Africe v roce 2050 tvořit asi polovinu lidí na kontinentu, což znamená nárůst o dvě třetiny. Demografická projekce navíc naznačuje, že by v té době mělo žít v Africe asi 40 procent dětí světa. V roce 1950 to přitom bylo pouhých deset procent.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.