Slovenský premiér Robert Fico kritizoval Ukrajinu za připravovaný zákon o sankcích proti ruským osobám a firmám. Fico vybídl Kyjev, aby zákon neschválil. Zároveň vyjádřil i obavu nad tím, že by norma v případě prohloubení konfliktu na Ukrajině mohla vyústit v přerušení dodávek zemního plynu z Ruska přes Ukrajinu na Slovensko a dále do západní Evropy.

Fico tak v podstatě zareagoval na vyjádření ukrajinského státního podniku Naftogaz. Ten ve středu evropské dovozce plynu upozornil na možné narušení dodávek kvůli pokračujícímu sporu o ceny plynu mezi Kyjevem a Moskvou a chystaným ukrajinským protiruským sankcím. Slovensko je na dodávkách ruského plynu závislé. V případě přerušení dodávek přes Ukrajinu by však mohlo odebírat plyn prostřednictvím zpětného toku ze západu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Slovenský premiér Robert Fico kritizoval Ukrajinu kvůli chystaným protiruským sankcím. Obává se ohrožení dodávek zemního plynu. Slovensko podle něj nechce být "rukojmím" rusko-ukrajinského problému. O sankcích má ve čtvrtek rozhodnout ukrajinský parlament.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.