Vědci vyvinuli novou antikoncepční metodu - čip na dálkové ovládání, který se implantuje pod kůži a do krve pravidelně vylučuje hormon bránící otěhotnění. Technologie, se kterou přišli výzkumníci z Massachusetts Institute of Technology (MIT), by se na trh mohla dostat v roce 2018.

Nápad vznikl před dvěma roky, když Bill Gates vyzval vědce z MIT k vytvoření dlouhotrvající antikoncepce, která by se dala vypnout a zapnout. Zakladatel Microsoftu vývoj čipu podporuje i finačně a prostřednictvím Nadace Billa a Melindy Gatesových do výzkumu investoval 95 milionů korun.

Nová metoda by přitom neměla sloužit primárně západnímu světu, ale především ženám z rozvojových zemí. Zařízení by mělo pomoci splnit cíl iniciativy Family Planning 2020, která chce do roku 2020 zajistit možnost plánování rodiny 120 milionům žen v nejchudších zemích světa.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.