S referendem o nezávislosti Skotska 18. září je to teď podobné jako s blížícím se koncem přestupního termínu v Premier League. Týmy posilují a hledají známé tváře, které by potěšily a nalákaly oko voličovo. Jsme svědky některých zajímavých přestupů, kdy lidé mění názory stejně rychle jako fotbalisté dresy svých týmů. Separatisté třeba tento týden ohlásili, že se pro nezávislost Skotska nově vyslovil nejznámější skotský historik, sir Tom Devine. Ten přitom dlouhodobě patřil k obhájcům pokračování svazku se zbytkem Británie. K praporu separatistické Skotské národní strany se přihlásili i čtyři poslední předsedové skotských zemědělců.

V článku se dále dozvíte

  • Obyvatelé Skotska ukázali obdivuhodnou vyspělost politické kultury. Ve společnosti se vedla věcná debata i o nejmenších detailech nezávislého státu. Až na výjimky zůstaly emoce i nacionalismus stranou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru