Sociální síť Twitter zvyšuje dohled nad příspěvky sdílenými svými uživateli. Reaguje tak na úterní zveřejnění brutální popravy amerického novináře Jamese Foleyho radikály ze skupiny IS. Nové opatření administrátorům umožňuje aktivně mazat účty osob, které záznamy stětí novináře zveřejňují. Regulace však zároveň vede k otázkám, kam až Twitter může v zásazích do publikovaného obsahu zajít.

Právě tato sociální síť sestávající z krátkých komentářů a fotek je totiž dlouhodobě liberálnější než například její konkurenti z Facebooku nebo YouTube. Uživatelé Twitteru mohou sdílet například i pornografické materiály, pokud nikoho vysloveně neurážejí. I proto jeho služeb rádi využívají islamisté k šíření svých propagandistických materiálů.

Hodiny před rozšířením videa dokumentujícího Foleyovu smrt vedení Twitteru shodou okolností oznámilo, že rodinní příslušníci zesnulých mohou požádat o stažení obrazových záznamů zobrazujících jejich blízké. Reagovalo tak na pobouření dcery herce Robina Williamse, kterou uráželo zveřejnění obrázků jejího mrtvého otce na této síti. Opatření pár hodin po jeho vyhlášení využili i rodiče zavražděného novináře, a videa s jeho smrtí tak začala ze sítě mizet.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.