Recepci hlavní továrny firmy na střešní okna Fakro v Novém Saczi na jihu Polska zdobí dva obrovské koše jablek. Další koše stojí u vchodu do každé z výrobních hal i v závodní jídelně. Majitel firmy Ryszard Florek tak názorně demonstruje, jak by se nyní, když Rusko uvalilo na dovoz polského ovoce embargo, měli zachovat všichni zodpovědní polští podnikatelé.

Florek, podle časopisu Forbes 37. nejbohatší Polák, je známý svými aktivitami a názory, že by se mělo podporovat především domácí hospodářství, i když jeho firma působí ve více než padesáti zemích světa. "Je důležité, aby polští sadaři měli nyní pocit, že v krizových situacích mohou počítat s pomocí společnosti," vysvětluje Florek svoji iniciativu, která navazuje na mediální a internetovou kampaň, jíž Poláci žijí už několik týdnů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.