Hotel Slavija v centru Bělehradu, výrobce léčiv Galenika nebo Bor, jeden z největších dolů na měď v Evropě. To je jen zlomek z podniků, které hodlá srbská vláda privatizovat. Hledá totiž strategické partnery pro celkem 502 státních firem, do nichž musí stát ze své kasy každoročně nalít miliardy dinárů. Takové výdaje si ale pod tlakem rychle rostoucího dluhu už nemůže vláda v Bělehradě dovolit.

Srbská privatizační agentura by měla pro každou firmu, o kterou některý investor projeví zájem, připravit zvláštní privatizační model. Ten pak zašle ministerstvu hospodářství, které bude mít konečné slovo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.