Řecká ekonomika vykáže ve třetím čtvrtletí poprvé za šest let růst. V sobotu to uvedl řecký premiér Antonis Samaras a současně oznámil, že vláda chystá snížení některých neoblíbených daní zavedených kvůli finanční krizi.

To, že se ekonomice těžce zadlužené země daří dostat z hluboké finanční krize, Samaras označil za "nebývalý" úspěch.

"V posledních pár letech jsme udělali více reforem, než v předchozích desetiletích," prohlásil s odkazem na své působení ve funkci premiéra.

Samaras rovněž oznámil plány na snížení daně z topného oleje o 30 procent. Ta byla zavedena v roce 2012 a měla přinést do rozpočtu další peníze. Nenaplnila však očekávání a měla spíše negativní dopad na životní prostředí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.