Mediálního magnáta Ruperta Murdocha charakterizuje několik věcí. Mimo jiné "schopnost" být opticky vždy na straně vítězů. Proto kdekdo zbystřil pozornost po údajném Murdochově telefonátu se skotským premiérem a lídrem tamních separatistů (oni sami slovo "separatisté" nesnášejí) Alexem Salmondem.

Protřelý Murdoch chtěl nejspíš Salmondovi zatepla sdělit převratnou novinu, a sice výsledek nejčerstvějšího průzkumu agentury YouGov. Poprvé za dva roky kampaně před referendem o odtržení Skotska průzkum ukázal převahu zastánců nezávislosti, byť tu nejtěsnější možnou.

V článku se dále dozvíte

  • Hlavní britské strany zachvátila panika z průzkumů signalizujících vítězství skotských separatistů. David Cameron ale dost možná začal jednat pozdě. A už teď je jasné, že se o skvělé kampani Yes Scotland, která docílila nebývalé mobilizace, budou učit studenti politologie.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru