Mezinárodní magisterský program pro manažery CEMS, který se vyučuje také na Vysoké škole ekonomické (VŠE) v Praze, skončil pátý v hodnocení manažerských studijních programů deníku Financial Times. Tento list každoročně sestavuje žebříček 70 nejlepších takto zaměřených programů zahrnující univerzity z celého světa.

Z českých vysokých škol se do něj prosadila pouze VŠE, jejíž navazující magisterský program Ekonomika a management skončil na 69. příčce.

Magisterský studijní program CEMS Master in International Management je společným vzdělávacím projektem 29 vysokých škol a vyučuje se v angličtině. Studenti musejí povinně absolvovat jeden semestr na partnerské vysoké škole a minimálně desetitýdenní zahraniční stáž.

Tento program v rámci VŠE nabízí Fakulta podnikohospodářská. "CEMS je unikátní zejména svým úzkým propojením s korporátními partnery, což je v době, kdy studenty zajímá především otázka jejich budoucí uplatnitelnosti na pracovním trhu, velké plus," uvedla rektorka VŠE Hana Machková.

V letošním žebříčku se umístily vysoké školy z 22 zemí. Nejlépe hodnocený byl jeden z programů univerzity ve švýcarském St. Gallenu. Za ním skončily dvě francouzské školy, HEC Paris a Essec Business School. Studijní obory ze zemí střední a východní Evropy jsou vedle VŠE zastoupeny dvěma polskými vysokými školami, jednou maďarskou a jednou ruskou. Tradičně nejúspěšnější byly francouzské a britské manažerské navazující magisterské studijní obory.

Související