Obyvatelé Skotska od čtvrtečních osmi hodin hlasují v referendu o své nezávislosti na Spojeném království. Po 307 letech tak mají šanci se od mocné ostrovní říše opět oddělit.

Výsledek bude pravděpodobně velmi těsný a nezávisle na něm Skotsko ani Velká Británie už nikdy nebudou stejné. O názorové roztříštěnosti společnosti vypovídají i názory některých významných osobností. Najdou se Skotové podporující nezávislost i slavní Angličané stojící o zachování jednoty a naopak i osobnosti, které se rozhodují srdcem, zemi svého původu navzdory. Vybíráme názory těch, kteří se k #indyref vyjádřili na sociální síti Twitter.

V článku se dále dozvíte

  • Konzervativní Joanne Rowlingová, nadšený Alan Cumming, rozčarovaná Vivienne Westwoodová nebo cynický Jeremy Clarkson. Známé osobnosti z obou táborů ve Spojeném království na Twitteru komentují probíhající referendum o odtržení Skotska.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru