Kolega mi dává tip na Skotský obchod v pražské Pštrossově ulici. Na internetu se dozvídám, že obchod zároveň slouží jako Klub přátel Skotska. Paráda! Obratem volám na uvedené kontaktní číslo. Na druhém konci se ozývá pan Petr Němý, prodavač. Bohužel kvůli nemoci zrovna není dlouhodobě v obchodě. O Skotsku toho ví ale poměrně hodně, byl tam a bedlivě sleduje tamní dění.

Ptám se ho na tip, kde začít hledat. Petr Němý mi ale vysvětluje, že něco jako skotská komunita v Česku tak úplně nefunguje. Skot totiž není Ir. Jakmile se někam přistěhuje Ir, hned otevírá hospodu. Naproti tomu Skotové se moc nedruží. Oficiální informace o počtu Skotů v České republice se hledají velmi těžko. Statistiky cizinců jsou k dispozici na základě státní příslušnosti, jenže skotská státní příslušnost neexistuje. Zatím.

V článku se dále dozvíte

  • Najít v Praze Skota, který by se vyjádřil k referendu o odtržení Skotska od Velké Británie, se na první pohled nezdá být těžkým úkolem. Po několikadenním pátrání to ale vypadá, že Skotové mezi námi jsou neviditelní nebo nepolapitelní.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.