Skotové rozhodli o svém setrvání ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska. Překvapivě velkou většinou – 44,7 procenta hlasovalo pro odtržení od Británie, 55,3 bylo proti. Odhady před referendem předpokládaly, že rozdíl bude mnohem menší. Jenže tím celá diskuse o postavení Skotska nekončí.

Londýn totiž už před referendem slíbil Skotům větší podíl na moci. Navíc se politici budou dohadovat o tom, kdo na jedné straně zavinil to, že Skotsko téměř odešlo ze Spojeného království, a na druhé straně, proč Skotové nedosáhli po 307 letech spojení se zbytkem Británie nezávislosti, i když se zdála tak blízko.

V článku se dále dozvíte

  • Premiér Cameron bude nyní tvrdit, že to byl právě on, kdo zachránil jednotu Spojeného království. Protivníci v jeho vlastní straně ovšem budou tvrdit, že to, že povolil Skotům hlasovat o nezávislosti, přivedlo zemi na pokraj rozpadu, a budou žádat jeho hlavu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.