Velká úleva zavládla mezi britskými firmami poté, co se většina Skotů vyslovila proti odtržení od Spojeného království. A vyhlídky, které má nyní byznys ve Skotsku se silným ropným průmyslem a vyspělými finančními službami, se projasnily.

„Není pochyb o tom, že mnoha firmám po zveřejnění výsledků referenda spadl pořádný balvan ze srdce,“ komentuje v listu The Wall Street Journal Simon Walker, šéf lobbistické skupiny Institute of Directors. Británie se tím podle něj vyhnula například vleklé diskusi o tom, jakou měnu bude nezávislé Skotsko používat, či handrkování, jak se rozdělí britský veřejný dluh odpovídající nyní více než 90 procentům HDP. Potenciálně hrozily i obchodní bariéry mezi Skotskem a zmenšenou Velkou Británií.

V článku se dále dozvíte

  • Britské firmy si po skotském zamítnutí nezávislosti na Británii mohou oddechnout. Skotští voliči zamezili období nestability spojené například se skotskou měnou či dělením dluhu, a britské společnosti tak mohou ve Skotsku dále fungovat podle původních plánů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru