Ukrajinská ústřední volební komise uzavřela na konci září registraci kandidátů pro parlamentní volby. Ty jsou vyhlášeny na 26. října. Předvolební průzkumy ukazují na vedení proprezidentského Bloku Petra Porošenka, ožila i strana Vlast Julije Tymošenkové. Problémy dostat se do parlamentu budou naopak mít nacionalisté ze strany Svoboda nebo Strana regionů svrženého prezidenta Viktora Janukovyče.

Podle průzkumu kyjevské agentury KMIS prezidentův blok může získat až 39 procent ukrajinských voličů. Na druhém místě se s deseti procenty pohybuje předseda Radikální strany Oleh Ljaško, který se v posledních měsících snaží získávat hlasy nekompromisní proruskou rétorikou.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.