Zatímco z většiny zemí západní Afriky stále přicházejí zdrcující zprávy o vzrůstajícím počtu obětí eboly, Nigérie je světlou výjimkou. Díky rychlé komunikaci a okamžitému monitorování nákazy země porazila krvácivou horečku. Pomohly přitom i moderní technologie: tablety pro rychlé zpracování laboratorních výsledků, mobilní aplikace pro sledování nákazy a sociální sítě k informování veřejnosti. V zemi se už více než měsíc neobjevil nový případ nákazy a vítězství v boji nad smrtelnou nemocí by brzy měla oficiálně posvětit i Světová zdravotnická organizace.

"Jedna z klíčových věcí, které Nigérii pomohly, je fakt, že jsme věděli, kdo je první nakažený, a byli jsme schopni vysledovat všechny osoby, se kterými přišel do kontaktu," říká Daniel Tom-Aba z Pohotovostního operačního centra pro boj s ebolou v Lagosu. Tímto "pacientem nula" byl liberijský úředník Patrick Sawyer, který do Nigérie přijel 20. července. Nemoci podlehl stejně jako čtyři zdravotníci, kteří se o něj starali.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.