Vedení Islámského státu se povedlo v západních médiích o sobě vytvořit přesně takový obraz, jaký chce mít. I když se liší od reality, říká Jana Hybášková, vedoucí delegace Evropské unie v Iráku.

Islámský stát, který ovládá velké části Iráku a Sýrie, podle ní není teroristická organizace, jak se uvádí. Jejím cílem také není vytvoření celosvětové muslimské říše, ale přesně vymezeného ropného emirátu. 

Podařilo se jí vytvořit skutečný stát, stát organizovaného zločinu, který obchoduje se ženami, dětmi, starožitnostmi i lidskými orgány.

 

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.