Opuštěná americká vesnice Johnsonville má po dramatické internetové dražbě nového majitele.

Za obec s rybníkem, kaplí a několika domy zaplatil 1,9 milionu dolarů (42 milionů korun). Vyvolávací cena přitom byla méně než poloviční - 800 000 dolarů.

"Vesnice duchů", jak Johnsonville označují média, leží ve státě Connecticut a poslední člověk z ní odešel před 20 lety. Prodávala se spolu s 25 hektary pozemků a desítkou budov včetně bývalého obchodu a obecního úřadu.

Aukce začala 28. října a navzdory obavám, že se nemovitosti neprodají, se o ně nakonec strhl boj. Těsně před koncem přihazování přišla vyšší nabídka a provozovatel musel dražbu prodloužit o půl hodiny, během které se cena postupně zvýšila o stovky tisíc dolarů.

Historická vesnice, postavená kolem roku 1840, vcelku prosperovala až do 70. let minulého století, dokdy se využíval místní mlýn.

Poté se ale většina vesničanů odstěhovala a Johnsonville získal do vlastnictví výstřední milionář Raymond Schmitt. Ten chtěl z místa udělat turistickou atrakci, a dokonce tam z jiných míst dovezl některé stavby, například kapli.

Čas od času se v Johnsonville konaly různé charitativní akce či svatby, veškerý život se ale zastavil se Schmittovou smrtí v roce 1998.

Zdroj: Auction.com

Související