Do počítačových monitorů hledí několik hackerů. Snaží se různými způsoby prolomit zabezpečený systém. Ve speciálním školicím středisku v izraelské Hadeře učí bývalí zaměstnanci izraelské národní bezpečnostní služby NISA chránit před kybernetickými útoky strategické cíle, jako jsou třeba elektrárny. Ve válečné hře jsou v roli útočníků a proti nim stojí tým, který se jim snaží ubránit.

„Je to dost unikátní koncept,“ říká Tomáš Pojar, bývalý český velvyslanec v Izraeli. Dnes zastupuje společnost CyberGym, která arénu provozuje. Firma založená před rokem největší izraelskou energetickou společností nyní expanduje do celého světa. A v hledáčku má i Českou republiku. „CyberGym chce vybudovat výcvikové středisko ve střední Evropě a nyní hledá vhodného partnera,“ vysvětluje Pojar. „Když to nebude Česko, tak třeba Německo nebo Polsko,“ dodává.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.