Společnost Google v pondělí představila kampaň na boj proti ebole. Vedení slíbilo, že za každý dolar, který lidé věnují na speciálních stránkách, samo na boj s nemocí daruje další dva. 

Zároveň společnost jednorázově věnuje 10 milionů dolarů neziskovým organizacím, které obětem epidemie pomáhají. Mezi obdarované patří například Lékaři bez hranic, International Rescue Commitee nebo dětský fond UNICEF. Soukromá nadace ředitele Googlu Larryho Page pak věnovala na boj s nemocí dalších 15 milionů dolarů.

“Tyto organizaci dělají úžasnou práci ve velmi složitých podmínkách, aby zabránily dalšímu rozšiřování epidemie. Doufáme, že naše kampaň jim v tomto boji pomůže.“ napsal v blogovém příspěvku Page.

Google tak následuje Facebook, který své uživatele k dárcovství vyzval minulý týden. Na stránkách této sociální sítě se objeví tlačítko, pomocí kterého budou lidé moci pohodlně darovat peníze na boj s epidemií eboly v západní Africe. Vybrané finanční prostředky mají putovat na konta Mezinárodního červeného kříže a půlměsíce a organizací Save the Children a Medical Corps.

Zakladatel společnosti Mark Zuckerberg nazval epidemii eboly "jednou z největších zdravotnických krizí na světě". Se svou ženou Priscillou již daroval na konto pomoci v boji proti epidemii 25 milionů dolarů.

K navýšení podpory v boji proti ebole o dalších 6,2 miliard dolarů požádal americký kongres minulý týden i prezident Barack Obama. Peníze mají pomoci k zastavení epidemie a také snížit možnost jejího šíření do Spojených států. Američané také v pondělí otevřeli v Libérii první ze svých 17 léčebných středisek, která mají o pacienty nakažené ebolou pečovat.

Ebola si zatím podle údajů WTO v zemích západní Afriky vyžádala téměř 5 tisíc obětí, více než 13 tisíc lidí se virem nakazilo.

Související