České archeologické naleziště v Předmostí u Přerova se dostalo do několika zahraničních médií, když posloužilo k novému objevu německé univerzity v Tübingenu. Vědci z Německa, České republiky a Belgie se snažili zjistit, jakou roli měl pes u v táboře člověka ze starší doby kamenné a zda tehdejší lidé lovili mamuty kvůli využití jejich kostí, nebo pro maso.

Z nálezu kostí více než tisíce mamutů zjistili, že člověk z této oblasti skutečně mamuty jedl. A zatímco sobí maso je nyní v některých zemích považováno za lahůdku, lidé před třiceti tisíci lety ho dávali svým psům. Na objev upozornily britský deník Daily Mail či magazín Amerického archeologického institutu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.