V nových pravidlech dojednaných v Bruselu se evropský orgán pro regulaci soukromí ve všech členských zemích shodl na tom, že vyhledávače by měly "právo být zapomenut" vztáhnout na všechny své stránky, konkrétně na stránky s koncovkou .com. Informuje o tom Wall Street Journal.

Nejvyšší evropský soud v květnu rozhodl, že evropští občané mají právo požádat webové vyhledávače o zrušení některých odkazů vztahujících se k jejich jménu. Od té doby se stupňují neshody mezi evropskými úředníky a firmou Google, jak by něco podobného vypadalo v praxi.

I když Google přes léto rozhodnutí rychle uposlechl, odstranil požadované odkazy pouze z evropských domén, jako je Google.fr či Google.co.uk, ale na Google.com je ponechal. Odstraněné odkazy je tak možné rychle identifikovat vyhledáním na různých doménách Googlu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.