Vulgarismy prezidenta republiky v Hovorech z Lán by mohly mít finanční dopad na generálního ředitele Českého rozhlasu Petera Duhana. Jeho pololetní odměna je podle nových pravidel z osmdesáti procent závislá na dodržování Kodexu Českého rozhlasu a usnesení Rady ČRo.

Kritéria pro udělení odměny schválili rozhlasoví radní na říjnovém zasedání, tedy ještě před vysíláním Hovorů z Lán. Pokud rozhlasu neklesne poslechovost a pokud se instituce neproviní proti svému kodexu, dostane Duhan za druhé pololetí letošního roku jako odměnu trojnásobek svého měsíčního platu, tedy celkem 480 000 Kč. Ti samí radní ovšem na listopadovém zasedání před několika dny došli k závěru, že živě vysílaný pořad s prezidentem kodex porušil.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.