Skotsko poprvé v historii vyprodukovalo více elektřiny z obnovitelných zdrojů než z tradičních, upozorňuje server The Guardian. V první polovině letošního roku se v zemi vyrobilo asi o třetinu více energie ve vodních a větrných elektrárnách než elektřiny z jaderných zdrojů, uhlí a plynu.

Objem energie z obnovitelných zdrojů během prvních šesti měsíců dosáhl rekordních 10,3 terawatthodiny. Vyplývá to z analýzy organizace Scottish Renewables, která ve Skotsku zastupuje společnosti obchodující s energií z obnovitelných zdrojů. 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.