Společnost Sony Pictures Entertainment se po listopadovém útoku hackerů, kteří ukradli citlivá interní data, snaží zachránit, co se dá.

Přešla do protiútoku a proti hackerům používá jejich vlastní zbraně, konkrétně takzvané útoky odepření služby (Denial of Service). Do akce zapojila stovky počítačů. Server Recode.net to zjistil od dvou zdrojů obeznámených s taktikou Sony.

S použitím Amazon Web Services, které operují z Tokia a Singapuru, se Sony snaží útočit na stránky nabízející ukradená data. Mezi nimi jsou smlouvy s jinými společnostmi, e-mailové korespondence důležitých producentů, výplatní pásky nebo rodná čísla zaměstnanců. A samozřejmě kvalitní kopie do té chvíle nezveřejněných filmů jako Annie nebo Fury.

Hackeři, kteří si říkají Guardians of Peace (Strážci míru), tvrdí, že ukradli celkem 100 terabytů dat. Nyní je postupně umísťují na internet.

Uživatelé, kteří si chtěli data stáhnout přes torrent začátkem týdne, už ale spolu s nimi stáhli i falešné seedy. Rychlost stahování se tak snížila na minimum. Poslední várka dokumentů zveřejněná ve středu však měla jiné jméno, což společnost Sony oklamalo a narušilo to její snahy zamezit dalšímu šíření dat.

Z útoku jsou podezřelí severokorejští hackeři, kteří by tím mohli protestovat proti očekávané komedii společnosti Sony o vraždě severokorejského vůdce Kim Čong-una. Severní Korea účast na útoku popřela, pachatele ale pochválila za "spravedlivý skutek".

Související