Berlín je chudý, ale sexy. Věta, kterou pronesl Klaus Wowereit a která se stala symbolem téhle německé metropole. Wowereit ve čtvrtek po 13 letech ve vedení Berlína skončil.

Na svůj post rezignoval hlavně kvůli nekonečným problémům s novým letištěm Willyho Brandta, které se mělo otevřít už před dvěma lety, ale stále není hotové. Navíc není stále jisté, kdy by se vůbec mohlo zprovoznit. 

Wowereit, kterému se přezdívalo "party starosta", se stal skutečnou tváří města, které se během jeho vlády stalo magnetem turistů z ciziny i oblíbeným cílem Němců. Z Berlína se i díky Wowereitovi, jenž při své volební kampani v roce 2001 otevřeně promluvil o své homosexualitě - v době, kdy to u vrcholných politiků ještě nebývalo zvykem, stalo otevřené město.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.