Pořídit si ostrov v Řecku, kde si člověk odpočine a kde se zároveň dají pořádat okázalé večírky? Je to snazší, než se zdá. Ceny ostrovů výrazně poklesly poté, co Řecko přijalo nové daňové zákony. Majitelé, kteří ostrovy zdědili od svých příbuzných, si často nemohou dovolit platit daně z nemovitosti - a ostrovy za miliony eur raději prodávají, napsal The Wall Street Journal.

Realitní kanceláře v současnosti nabízejí asi dvacítku ostrovů. Jeden z nich pro svou dceru pořídil monacký miliardář ruského původu Dmitrij Rybolovlev. Ostrov Skorpios, který nyní patří pětadvacetileté Jekatěrině Rybolovlevové, prodala vnučka Aristotela Onnassise, druhého manžela Jackie Kennedyové. Nový vlastník odmítl uvést, kolik za ostrov zaplatil, podle odhadů to mohlo být mezi 100 a 158 miliony dolarů (2,2 miliardy až 3,5 miliardy korun).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.