Uplynulo čtvrtstoletí svobody, nastává rok dva tisíce a čtvrt, dva tisíce a patnáct. Čtyři země visegrádské čtyřky se střídají v období slávy a období propadu, v jakémsi pomyslném ekonomickém "každý chvilku tahá pilku".

Na začátku devadesátých let jsme byli hrdiny my, Česká republika. Kvůli Havlovi a kvůli Klausovi. Jeden zajistil právě České republice (nebo přesněji Československu) světový věhlas, sympatie a otevřené dveře, druhý zas radikálně implementoval reformy, které byly rétoricky jako vyšité z fundamentalistické příručky tehdy populárního libertariánství. Celý svět tleskal nám, ostatní země byly jakoby trochu v závěsu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.