Ještě do nedávna museli mít padělatelé otisků prstů k dispozici fyzický otisk prstu dané osoby. Skupina německých hackerů vystupující jako Chaos Computer Club prezentovala metodu, jak lze vyrobit falešný otisk prstu, a to pouze na základě analýzy veřejně dostupných fotografií.

Informoval o tom zpravodajský server CNN.

Vzhledem k této metodě odpadá největší problém padělatelů, a to jak získat předmět nesoucí otisky prstů. V případě, že mají hackeři dostatek použitelných fotografií, mohou na dálku získat otisky prstů prakticky libovolné osoby kdekoliv na světě.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.