V souvislosti v útoky na Charlie Hebdo se již objevily první otázky, zda bezpečnostní složky ve Francii nepochybily. Útočníci, kteří zabíjeli v satirickém týdeníku i v košer obchodě v Paříži, pro ně nebyli žádnou neznámou.

„Nemyslím si, že by bezpečnostní síly selhaly, byť vše patrně nebylo stoprocentně zvládnuté. V takových věcech asi nikdy nedostaneme dostatek informací, abychom to mohli posoudit, stejně tak, jak když dnes policie tvrdí, že zabránila několika útokům,“ uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny česko-francouzský politolog Michel Perottino z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

„Představa všudypřítomných policejních kontrol možných islamistů povede pouze k definitivnímu odloučení části mládeže od většinové společnosti a zvýšení hrozby terorismu. Další stigmatizace muslimů nebude řešením,“ dodal.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.