Jen několik hodin po dosud největší demonstraci hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (zkráceně Pegida), která se konala v pondělí večer v Drážďanech, našli v úterý ráno na jednom z místních sídlišť tělo mrtvého cizince.

Dvacetiletý muž pocházel z Eritrey a v Německu žádal o udělení azylu. Policie nyní jeho smrt vyšetřuje. "Podle současného nálezu jsme zjistili, že zranění způsobilo pobodání nožem. Vylučujeme, že by se jednalo o nehodu," uvedl šéf drážďanské policie Dieter Kroll, jak jej cituje Tagesspiegel.

Ještě v úterý přitom policie vydala zprávu, že nešlo o cizí zavinění. A to i přesto, že tělo leželo v kaluži krve a muž měl zranění na krku.  

Muž žil s dalšími sedmi uprchlíky v domě na tomto panelovém sídlišti. Podle informací v německých médiích vyšel v pondělí večer sám z bytu, aby nakoupil. Zpátky se ale už nevrátil. Lidé jej našli mrtvého v úterý ráno.

Podle svědků utrpěl vážná zranění. "Viděli jsme jen krev na jeho krku, vypadalo to zle," cituje list Morgenpost spolubydlící muže.

V Drážďanech v posledních měsících sílí hnutí Pegida, které se staví ostře proti šíření islámu v zemi. Zároveň kritizuje rostoucí počet uprchlíků a žadatelů o azyl v Německu. Každé pondělí pořádá demonstrace, té dosud poslední (a zároveň největší) se zúčastnilo podle údajů policie zhruba 25 tisíc lidí. 

Více si o pochodu hnutí Pegida můžete přečíst v reportáži.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.