Dvaatřicetiletý Tchajwanec zemřel poté, co tři dny prakticky bez přestávky hrál počítačové hry v internetové kavárně na jihu ostrova. Jde o druhý podobný případ od začátku letošního roku, informovala v neděli agentura AFP.

Muže našla obsluha, jak bezvládně sedí v křesílku v kavárně ve městě Kao-siung. Ostatní hosté si údajně mysleli, že jen usnul, a nevěnovali mu žádnou pozornost. Pak si ale člen personálu všiml, že nedýchá; zavolal proto záchranku, která muže odvezla do nemocnice. Tam ale mohli už jen konstatovat smrt. Podle lékařů mu selhalo srdce.

Muž byl podle obsluhy kavárny pravidelným zákazníkem, který často nepřestával hrát několik dnů za sebou. "Když byl unavený, spal s hlavou na stole, nebo dokonce spadl ze židle. Proto nám jeho stav nebyl podezřelý," vysvětlil novinářům jeden z místních zaměstnanců.

Není jasné, jakou hru muž v době své smrti hrál - podle tchajwanských sdělovacích prostředků šlo o neupřesněnou "střílečku".

Na Nový rok zemřel v internetové kavárně v Tchaj-peji osmatřicetiletý muž, který hrál počítačové hry pět dní v kuse. Podle policie v obou případech úmrtí v jejich těsné blízkosti ostatní hosty nijak nevzrušilo a pokračovali v hraní, i když stolky obětí obklopili vyšetřovatelé, aby shromáždili důkazy.

Podle místní policie je ale takové chování nebezpečné. "Hráčům doporučujeme, aby si pro své zdraví dávali od her každé dvě hodiny přestávku. Naši lidé se budou snažit obyvatele více informovat o rizicích dlouhého hraní bez oddechu," slíbil šéf místního sboru.

Související