Na transparentech jsou výzvy proti fašismu, do amplionu muž jdoucí před průvodem zase vykřikuje hesla proti kapitalismu. Jedno z hlavních aténských náměstí Omonia ve čtvrtek večer, na závěr volební kampaně, ovládla červená barva. Před mnohatisícovým davem vystoupil zřejmě budoucí řecký premiér - čtyřicetiletý lídr Syrizy Alexis Tsipras.

Nedělní parlamentní volby jsou v Řecku všeobecně považovány za jedny z nejdůležitějších v moderních dějinách země. Syriza neboli Koalice radikální levice chce skončit se škrty a úsporami, které Řecku v dohodě z roku 2010 naordinovaly Evropská unie, Mezinárodní měnový fond (MMF) a Evropská centrální banka. Chce odpustit část dluhu a zvyšovat veřejné výdaje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.